понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пендаровски призна дека Тиранската платформа не била најважна, но Заев морал да ѝ даде приоритет за да дојде до фотелја

Пендаровски призна дека Тиранската платформа не била најважна, но Заев морал да ѝ даде приоритет за да дојде до фотелја

Што мислите дали после Шарена револуција, отпор против режимот, цел народ се уклучи на улица и маршираше 3 години, дали беше најбитно во политичката агенда да биде Тиранската Платформа, запраша Пендаровски при гостувањето во 1ТВ.

-Не, меѓутоа во тој момент тие 10 луѓе од ДУИ правеа влада и немаше да има влада, или тој закон ќе го имавме таков каков што е несовршен и тој е несовршен, за јазиците, или сега ден денеска ќе ги имавте на власт Груевски и Мијалков, потенцираше Пендаровски.

Локални избори 2021