четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 77
home Вести

Пендаровски потврди дека бил носител на листа и дека е 102%  е ист со Заев

Пендаровски потврди дека бил носител на листа и дека е 102%  е ист со Заев

Во вечерашната дебата на телевизија „Сител„ кандидатот за претседатела проф. Гордана Силјановска Давкова му рече на кандидатот за претседател Стево Пендаровски дека како тоа тој вели дека не е партиски кандидат, а бил носител на листа и изјавува дека бил 102% ист како премиерот.

На ова Пендаровски потврди и кажа:

-Јас не бегам од тоа. Во делот на стратешките одлуки ЕУ, НАТО , интеграции, безбедност, одбрана да се согласувам. Јас бев дел од тие процеси, јас ги водев преговорите со НАТО.

Коронавирус