среда, 17. јули 2019. Вести денес: 0
home Вести

Пендаровски: Откако влегов во политиката нагло станав популарен кај девојките

Пендаровски: Откако влегов во политиката нагло станав популарен кај девојките

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, откри кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Еден на еден“.

– Во 1996 година првпат се по јавив на државната телевизија, тогаш и немаше многу приватни. Тоа беа почетоците кога влегував во политичкиот живот. За жал, тогаш нагло станав популарен кај девојките – одговори Пендаровски.