сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 84
home Вести

Пендаровски: Немам повеќе нерви да се занимавам со политика ако моите тези овој пат не поминат

Пендаровски: Немам повеќе нерви да се занимавам со политика ако моите тези овој пат не поминат

Ако не успеам овој пат ќе се повлечам, немам повеќе нерви да се занимавам со политика ако моите тези овој пат не поминат, рече Стево Пендаровски кој беше дел од дебатата на телевизија Алсат М.

-Но доколку ме изберат едвај чекам како претседател полицијата да ме казни, зошто тоа ќе биде преседан, рече Пендаровски.

Коронавирус