понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 150
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Вести

Пендаровски: Не се откажувам од Малески, ми требаат такви соработници, дали кажал или не нешто за 903 тоа е негов став

Пендаровски: Не се откажувам од Малески, ми требаат такви соработници, дали кажал или не нешто за 903 тоа е негов став

Реакции и контраверзии предизвика изнавајата на надворешниот советник на македонскиот претседатело, Стево Пендаровски, за една бугарска телевизија, во која тој вели дека Гоце Делчев е Бугар.

Претседателот, Стево Пендаровски, синоќа имаше интервју во емисијата 360 степени на Алсат ТВ, во која го кажа следново.

-Мислам дека оддамна би требало да биде времето кога советниците на премиери, претседатели или министри, би требало да викаат ДА шефе. Мене ми требаат соработници и советници кои ќе ми кажуваат и нешто поинакво од она што е стандардизирана политичка вистина или факт…

во продолжение погледнете ја целосната изјава на претседателот Стево Пендаровски.

Најнови вести

Коронавирус