вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 82
home Вести

Пендаровски на средба со Вселенскиот Патријарх Вартоломеј

Пендаровски на средба со Вселенскиот Патријарх Вартоломеј

Претседателот Стево Пендаровски утре ќе оствари средба со Неговата Сесветост Вартоломеј, Архиепископ Цариградски – Нов Рим и Вселенски Патријарх.

Од Кабинетот на Пендаровски информираат дка средбата е во рамки на работната посета на Република Турција.

Истата ќе се одржи во Истанбул.

Коронавирус