вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Пендаровски на средба со раководството на Стопанската комора на Македонија

Пендаровски на средба со раководството на Стопанската комора на Македонија

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе има работна средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комората.

Средбата, како што велат од Комората, е во насока на имплементација на добрата практика за унапредување на јавно-приватниот дијалог помеѓу највисоките носители на власта во државата и приватниот сектор и овозможување заедничка дискусија во однос на можностите за подобрување на состојбите на економски план.

Најнови вести

Коронавирус