сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 130
home Вести

Пендаровски на средба со претставници на граѓански организации и иницијативи

Пендаровски на средба со претставници на граѓански организации и иницијативи

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Вила Водно ќе прими претставници на здружени граѓански организации и иницијативи.

Лицата кои ќе присуствуваат на средбите се потписници на отвореното писмо упатено до претседателот Пендаровски на 30 октомври 2019 година, поврзано со заштитата на животната средина.

Коронавирус