четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 54
home Вести

Пендаровски контра Заев: Нема логика да се одложат изборите

Пендаровски контра Заев: Нема логика да се одложат изборите

Претседателот Стево Пендаровски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат, изјави дека сега не постои никаква логика за преместување на изборите, закажани за 12ти април.

Според него, закажување на датумот на изборите по 6 месеци беше неопходно заради формирањето на Техничката влада 100 дена пред изборите.

– На само неколку месеци по 12 април влегуваме во термин за редовни избори и не можам да видам која партиска или државна логика би барала тие избори да се одложат – вели Пендаровски во емисијата „200“.

 

Коронавирус