петок, 18. септември 2020. Вести денес: 150
home Вести

Пендаровски ќе го отвори јубилејното 60-то издание на Охридско лето

Пендаровски ќе го отвори јубилејното 60-то издание на Охридско лето

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, вечерва – 4 август 2020 година, вторник, ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на „Охридско лето“, во Античкиот театар во Охрид.

Обраќањето на претседателот Пендаровски ќе биде пренесувано во живо на првиот програмски сервис на МТВ, како и на Facebook страницата на Претседателот и на YouTube каналот.

Реномираниот меѓународен фестивал „Охридско лето“, традиционално, се одржува под покровителство на Претседателот на државата.

Коронавирус