среда, 2. декември 2020. Вести денес: 168
Во живо

Протест во Куманово – „Оставка на Заев, слобода на народот“!

home Вести

Пендаровски им измери температура на новинарите пред влезот во Вила Водно

Пендаровски им измери температура на новинарите пред влезот во Вила Водно

Превентивни мерки против коронавирусот има и пред Вила Водно.

Имено, новинарските екипи кои денес се упатија на прес-конференцијата на претседателот на државата, Стево Пендаровски, беа кратко задржани на влезот со цел да им биде измерена телесната температура, како превентивна перка против коронавирусот.

Тој прес-конференцијата ја оддржува на отворено, а во текот на неа посочи дека ова било во насока на почитување на мерките на владата. Ова е нова информација, никаде во мерките на владата не пишува дека треба да им се мери температура на новинарите и снимателите, особено ако држите прес-конференција на отворено.

Дел од новинарите посведочија дека биле непријатно изненадени и не се чувствувале баш најдобро кога обезбедувањето на Пендаровски во Вила Водно им најавило и им извршило мерење на температурата.

 

Коронавирус