недела, 26. септември 2021. Вести денес: 106
home Вести

Пендаровски: Хеликоптерите на АРМ немаат техничка можност да летаат во ноќни услови

Пендаровски: Хеликоптерите на АРМ немаат техничка можност да летаат во ноќни услови

Хеликоптерите на Армијата немаат техничка можност да летаат во ноќни услови, напиша вечерва претседателот Стево Пендаровски на својот фејсбук-профил.

Ова, додава, е единствената причина заради која во гаснење на пожарите ќе се вклучат во раните утрински часови.

Коронавирус