недела, 18. септември 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

НОВ УДАР НА ГРБОТ НА ГРАЃАНИТЕ: Поскапуваат млечните производи, сирењето и кашкавалот ќе станат луксуз!

home Вести

Пендаровски ги повика лидерите на партиите на средба

Пендаровски ги повика лидерите на партиите на средба

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела, јавуваат дел од медиумите.

Засега не се познати детали кој се е повикан на средбата, но се знае дека Пендаровски го очекува присуството на првите луѓе на партии од македонскиот и албанскиот блок.

Коронавирус