четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 123
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Пендаровски денеска ќе добие уверение, утре ќе биде инаугуриран во Собранието

Пендаровски денеска ќе добие уверение, утре ќе биде инаугуриран во Собранието

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски денеска на седница на Државната изборна комисија ќе добие уверение дека е избран за шеф на државата.

Претходно ДИК ќе одржи јавна седница на која ќе ги објави конечните резултати од претседателските избори.

Пендаровски утре ќе биде инаугуриран на седница во Собранието, со што и официјално ќе го почне петгодишниот мандат.

Коронавирус