вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 71
home Вести

Пендаров: Договорот со Бугарија е асиметричен во однос на Република Македонија

Пендаров: Договорот со Бугарија е асиметричен во однос на Република Македонија

Тодор Пендаров, новинар во своето гостување во емисијата 24 Анализа зборуваше за Договорот со Бугарија кој го потпиша владата предводена од Зоран Заев и истакна дека тој бил против овој договор затоа што договорот бил асиметричен во однос на страната на Република Македонија.

Секогаш бев против ваков тип на договор како што е договорот со Бугарија бидејќи договорот е тотално асиметричен во однос на нашата страна, истакна Пендаров.

Локални избори 2021