вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 67
home Вести

Пендароски се сокри позади однапред снимено видео за Илинден

Пендароски се сокри позади однапред снимено видео за Илинден

Слободата се раѓа како идеја, се стекнува со борба, а се одржува преку напорите на секоја генерација, на секој еден од нас.

За многу години Илинден! Напиша на Твидер претседателот Стево Пендаровски, кој патем во својот говор на однапред снименото видео, не споменува АСНОМ или пак ВМРО.

Коронавирус