вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 84
home Вести

ПЕКОЛ ВО МАКЕДОНИЈА: Следуваат температури над 40 степени- еве кога ќе биде најтопло

ПЕКОЛ ВО МАКЕДОНИЈА: Следуваат температури над 40 степени- еве кога ќе биде најтопло

Во следните денови под влијание на топла воздушна маса од југ времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината.

На повеќе места температурите ќе бидат над 35 степени, а најтопло ќе биде во четврток и петок кога на места ќе го надминуваат и 40-тиот степен.

Коронавирус