четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 4
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Пекол па дожд и грмежи- УХМР со прогноза за времето до крајот на неделава

Пекол па дожд и грмежи- УХМР со прогноза за времето до крајот на неделава

Денес и утре времето ќе биде сончево и многу топло со максимални температури кои вдолж Повардарието ќе бидат околу 40 степени.

Утре ќе се задржи сончево и многу топло време со максимални температури кои вдолж Повардарието ќе бидат околу 40 степени. Во петок и понатаму ќе биде многу топло, но облачноста ќе се зголемува, а кон крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Нестабилно на повеќе места ќе биде во деновите од викендот, кога во попладневните часови на места ќе има и поинтензивни процеси во форма на невреме со појава на град.

Температурата во овие два дена ќе биде пониска за неколку степени.

Најнови вести