среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 11
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Вести

Пецаков: СДСМ е колективна несреќа за Република Македонија и македонскиот народ

Пецаков: СДСМ е колективна несреќа за Република Македонија и македонскиот народ

Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Пецаков, Силвана Ангелеска и Драги Димитриевски, денес беа во посета на ОК Кичево. Остварија средби со граѓаните кои се дел од акцијата „Лето за Македонија“, но и имаа состанок со Општинскиот комитет на партијата.

Голем број кичевчани беа дел од средбите, а очевидна беше заинтересираноста на граѓаните да се сретнат со претставниците на ВМРО- ДПМНЕ.

Пецаков по средбите даде кратка изјава за нашата редакција, при што посочи дека граѓаните се револтирани од лагите и неискрениот однос на власта.

– Едно камче се нема помрднато ниту во оваа ниту во другите општини. Притоа премиерот бега од дуел затоа што треба да одговори за криминалите и за аферите кои се случуваат на дневно ниво, но и за лагите кои ги пласираат, па така на билборди ќе стават дека во ЕУ и НАТО ќе имаме бесплатно образование и здравство, ајде што не е така, туку и безочно лажат затоа што ние во ЕУ нема да бидеме не за 15 туку ниту за 100 години со ваква власт, затоа што за таму е потребна работа, а не криминал и афери, изјави Пецаков.

Тој додаде и дека оваа власт е колективна несреќа за Република Македонија и македонскиот народ.

Коронавирус