вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Вести

Пецаков: Пожарот на Галичица беснее, институциите покажаа тотална негрижа и незаинтересираност

Пецаков: Пожарот на Галичица беснее, институциите покажаа тотална негрижа и незаинтересираност

Пожарот на Галичица беснее 7-8 дена, веќе од денес ја зафати и шумата , исто толку дена ни хеликоптер, а ни било каква друга помош нема, па дури ни јасен и цврст став околу цела ситуација, обвинува Кирил Пецаков, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Охрид.

Во продолжение следува неговиот Фејсбук статус:

Стојанче, Влада, локална и сите останати институции во Македонија:

7-8 дена пожарот на Галичица беснее, веќе од денес ја зафати и шумата , исто толку дена ни хеликоптер, а ни било каква друга помош нема, па дури ни јасен и цврст став околу цела ситуација!

исто толку дена безброј граѓани испраќаат слики и апел до надлежните сериозно да ја сфатат работата‼

Ако чекате дожд да заврнит секоја ви чест!

Срамота и греота е ваквиот однос према ваква природна катастрофа, ИНДОЛЕНТЕН е мал збор!

Затоа постојат институции, за секој навремено да си ја заврши својата работа, ако воопшто си ја врши…

Тотална негрижа и незаинтересираност

Брука, срам и арам!