понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 133
home Вести

Пчеларски саем на плоштад „Македонија“

Пчеларски саем на плоштад „Македонија“

„Вториот пчеларски саем на Македонија“ ќе се одржи од денеска до недела на централниот плоштад во Скопје.

Главен покровител и домаќин на овој саем е Град Скопје, а организатор е Пчеларската федерација на Македонија.

На поставените штандови на плоштадот „Македонија“, информираат организаторите, ќе бидат изложени мед и пчелни производи од цела држава, како и пчеларска опрема.

Коронавирус