понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 133
home Вести

Пазарџиите повторно на протест против цените на паркингот во скопски Центар

Пазарџиите повторно на протест против цените на паркингот во скопски Центар

Изутринава на ул.„Кирил и Методиј“ пред Дирекцијата на „ Макпетрол“, околу 50 граѓани кои работат на тезги на ПЦ „Зелен Пазар“ го блокираат сообраќајот со барање за намалување на цените за паркинг простор во Општина Центар.

Пазарџиите, меѓу другото, реагираат дека скапиот паркинг ќе им го намали и онака слабиот промет од потрошувачите.

Коронавирус