понеделник, 17. мај 2021. Вести денес: 154
home Вести

Пауновски: Патот на одбрана на интегритетот и професионалноста на институцијата со која раководев не наидоа на разбирање од премиерот

Пауновски: Патот на одбрана на интегритетот и професионалноста на институцијата со која раководев не наидоа на разбирање од премиерот

Разрешениот директор на ДПИ, Стојко Пауновски на својот Фејсбук профил изрази огромна благодарност до сите граѓани кои, како што напиша, во мојот “пркос” ги согледаа моите искрени намери и желба за силна, стручна и независна Европска институција.

-Патот на одбрана на интегритетот и професионалноста на институцијата со која раководев, за жал, не наидоа на разбирање од премиерот. При ова обраќање, сакам да упатам посебна благодарност до сите вработени во ДПИ кои во оваа битка застанаа рамо до рамо со мене и докажаа со факти дека сите одлуки ги носевме заедно, без разлика што јас им бев претпоставен. Горд сум на се што направивме заедно! Ми беше чест да работам за Вас и од срце Ви посакувам подобар директор со кого ќе продолжите таму каде што јас застанав, напиша Пауновски на Фејсбук.

Коронавирус