сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 69
home Вести

Паунов открива криминал во општина Карбинци

Паунов открива криминал во општина Карбинци

Општина Карбинци во период на вонредна состојба во државата склучува договор со ветеринарната клиника ИНО -ВЕТ Куманово за прифаќање и третирање на кучиња скитници на територија на Карбинци за 2020 година, вреден огромни 696.200,00 денари или нешто повеќе од 11.000€.
Ист ваков договор склучуваат и во 2019 година но тогаш изнесува 520.000,00 денари. Разликата во сумата помеѓу овие два договора е високи 176.200,00 денари или околу 3000€.

Дали некој жител на општина Карбинци до сега е бил сведок дали се заловуваат кучиња на истата територија?

Каде всушност завршуваат овие пари е прашање кое засега нема одговор!?

Фејсбук статус на Виктор Паунов од ВМРО-ДПМНЕ