петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 151
home Вести

Патот во националниот парк „Галичица“ отворен за сообраќај

Патот во националниот парк „Галичица“ отворен за сообраќај

Регионалниот пат Трпејца – Царина низ национален парк Галичица од денеска се отвара за сообраќај за сите видови моторни возила со вкупна тежина до 3.5 тони, соопшти ЈП „Македонија пат“.

Коронавирус