понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Вести

Патот од Теово до Богомила во прекин по 4 часа во следните 30 дена

Патот од Теово до Богомила во прекин по 4 часа во следните 30 дена

Регионалниот пат од село Теово до Богомила од денес во наредните 30 дена ќе биде во прекин секој ден во периодот од 10 до 14 часот.

Причина за прекинот, како што соопшти јавното претпријатие „Македонија пат“, е асфалтирање на патот.

Најнови вести

Коронавирус