петок, 3. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Патникот од Италија нема корона вирус, негативни тестирањата

Патникот од Италија нема корона вирус, негативни тестирањата

„Информираме дека се негативни на корона вирус резултатите на пациентот кој вечерва беше тестиран на Инфективната клиника во Скопје“, стои во соопштението од Министерството за здравство.

Од таму додаваат дека будно ја следат состојбата и во континуитет постапуваат по препораките на Светската здравствена организација, и дека од денеска Министерството за здравство го подигна степенот на подготвеност на највисоко ниво.

Коронавирус