среда, 15. јули 2020. Вести денес: 253
ИЗБОРИ 2020

ДИК СО НОВИ БРОЈКИ: Еве колкава е излезеноста до 19 часот во Македонија

home Вести

Партиска метла за Кирацовски, министерска за Николовски

Партиска метла за Кирацовски, министерска за Николовски

Се очекува разрешување на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски.

На негово место се очекува да биде назначен Љупчо Николовски, кој, според неофицијалните информации, нема повеќе да биде министер за земјоделство, шумарство и водостопанство.