понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 199
home Вести

Партијата на коалициониот партнер на Заев ќе станувала сестринска со партијата на Каракачанов

Партијата на коалициониот партнер на Заев ќе станувала сестринска со партијата на Каракачанов

Наместо Бучковски, вистинскиот човек за софија беше брат Љубе. Ќе се договореше бидејќи е бизнисмен каков што ретко се раѓа!, пишува на својата фејсбук страница новинарот Зоран Божиновски.

Како што може да се види во неговата објава, претседателот на Обединети за Македонија Љубе Бошковски со допис до Борисов и Каракачанов бара соработка со нивните како што стои и во дописот сестринските партии ГЕРБ и ВМРО на Каракачанов.

Коронавирус