недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 95
home Вести

Партијата на Ердоган Сарач со подршка за Силјановска Давкова

Партијата на Ердоган Сарач со подршка за Силјановска Давкова

Претседателот на Движењето за Национално Единсктво на Труците во Македонија, Ердоган Сарач во денешното соопштение испрати јасна порака, дека тие цврсто застануваат позади Гордана Силјановска Давкова.

-Ако сакаме сите да има право и правна држава, треба сите нашиот глас да го усмериме и да гласаме за проф. Гордана Силјановска Давкова, се вели во соопштението од партијата.

Коронавирус