вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 6
home Вести

Паричката од бадниковото лепче се падна кај Мицкоски

Паричката од бадниковото лепче се падна кај Мицкоски
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Во семејството на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски паричката од бадниковото лепче годинава се паднала токму кај него.

Во семејството на претседателот Ѓорге Иванов, паричката паднала во домот.

Паричката од бадниковата погача се паднала кај Господ во семјеството на премиерот Зоран Заев, а додека пак во семејството на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, кај неговиот син.

Инаку, денеска во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје се одржа литургија по повод големиот празник Рождество Христово – Божик, со која чиноначалствуваше поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан.

По завршувањето на литургијата претседателот Иванов посака да бидеме сплотени, единствени и солидарни во текот на целата година како што сме за време на празниците.

Најнови вести