среда, 1. декември 2021. Вести денес: 100
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по средбата со Регионалната стопанска комора во Битола

home Вести

Папата Франциско би сакал да ја посети Северна Кореја, тврди шефот на владејачката партија во Јужна Кореја

Папата Франциско би сакал да ја посети Северна Кореја, тврди шефот на владејачката партија во Јужна Кореја

Лидерот на владејачката јужнокорејска Демократска партија „Заедно“ изјави дека Папата може да ја посети Северна Кореја идната година, јави Јонхап.

Ли Хае-чан, претседател на таа партија изјави дека има информации дека Франциско би сакал да ја посети Северна Кореја идната пролет.

Јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин е во посета на Европа за време на која се очекува да му предаде на папата покана од севернокорејскиот лидер за посета на Пјонгјанг.

МИА

Коронавирус