вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 18
home Вести

Пандов: Заев предавнику, еден ден ќе се срамиш и ќе одговараш за оваа тортура врз Македонците

Пандов: Заев предавнику, еден ден ќе се срамиш и ќе одговараш за оваа тортура врз Македонците

Александар Пандов преку статус на Фејсбук му порача на Заев дека еден ден ќе се срами и ќе одговара за оваа тортура врз Македонците.

-Ако некој имаше дилема како функционира хибриден режим, еви ви го на дело. Два дена по сведочењето на Дешо за Инфомакс, го затвориле татко му!!!
Не им е доволно што ги наполнија македонските затвори со патриоти кои единствен ,,грев“ према Македонија им е тој што си ја сакаат, па сега им се осветуваат и на најмилото.
Заев предавнику, еден ден ќе се срамиш и ќе одговараш за оваа тортура врз Македонците.
#СлободаЗаПатриотите👌🏻
#ДолуВлада, стои во неговиот пост на Фејсбук.

ЕУРО 2020

Македонија