сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 83
home Вести

Пандов: Заев имаш две варијанти, да продолжиш да ги газиш законите и уставот на РM и свесно да одиш во неуспешни претседателски избори или да се соочиш со народот

Пандов: Заев имаш две варијанти, да продолжиш да ги газиш законите и уставот на РM и свесно да одиш во неуспешни претседателски избори или да се соочиш со народот

Одлична информација е одлуката на ВМРО да бара безусловно распуштање на парламентот и одржување на предвремени парламентарни избори, заедно со претседателските, пишува аналитичарот Александар Пандов на Фејсбук.

-Бедата, безперспективноста и очајот кој владеат во Македонија, дополнети со правната и финансиска несигурност, политички прогон и притвори за патриотите, бришењето под со нашата национална чест и достоинство, трговија со нашиот идентитет и историја, бездушно играње со здравјето на народот и тоа со најмладите и во исто време трошење на милиони на лубриканти, носат дека нужно на татковината и е потребно ресетирање и давање отказ на народните платеници од парламентот, а со самото тоа и ногирање на оваа предавничка хунта од Владата. Пошто се фали дека секој ден правеле испитување, баш ме интересира што му сугерираат анкетите на опинокот ,,железен”? Заев имаш две варјанти, да продолжиш да ги газиш законите и уставот на Република Македонија и свесно да одиш во неуспешни претседателски избори или да се соочиш со вољата на народот, сепак твојата е последна, за сега#БојкотирамСамоПретседателскиИзбори.

Коронавирус