сабота, 26. ноември 2022. Вести денес: 74
home Вести

Пандов: Власта требаше да го казни возачот со одземање на возило, тоа така се казнува во западна Европа

Пандов: Власта требаше да го казни возачот со одземање на возило, тоа така се казнува во западна Европа

Вечерва во емисијата „Само Вистина“ гостуваше Александар Пандов, претседател на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ.

При своето гостување говореше за вчерашната случка што се случи во центарот на градот Скопје.

„Внимателно ги слушав и Шилегов и министерот Спасовски. Министерот Спасовски се жалеше дека таа е максималната казна која што може да биде поднесена, а од друга страна Шилегов као адвокат ваљда настапи, од типот дека ќе се поднесе и друга кривична пријава“, истакна Пандов.

Пандов додаде дека не е за поздравување тоа што некој си дозволил тоа да се случи во главниот град.

„Јас верувам во западна Европа на таков лик ќе му го одземат возилото“, нагласи Пандов. Пандов посочи дека тоа треба сега да го направи и власта.

Коронавирус