вторник, 28. март 2023. Вести денес: 120
home Вести

ПАНДОВ УДPИ ПО КАРАЏОВСКИ: Егоцентричен дибек кој на рекордни бројки на cмртност кажува како си се смееле

ПАНДОВ УДPИ ПО КАРАЏОВСКИ: Егоцентричен дибек кој на рекордни бројки на cмртност кажува како си се смееле

Караџовски да имаше основно чувство на морал и одговорност, после рангирањето на Форбс, како претседател на „Комисијата“ самиот ќе си поднесеше оставка, немаше ни да чека министерот да го разрешува, напиша на Фејсбук аналитичарот Александар Пандов.

-Но, за жал во случајов говориме за еден егоцентричен дибек, кој на рекордни бројки на смртност во регионов и Европа, тој на прес кажува како си се смееле. Народот џабе не рекол: ,,Кај шуто, па уште и боде“! Бар да имаше доблест да наведне глава пред новинарите и да се извини на цела Македонија, џукелава уште се расправа и ги вреѓа, со што преку нив, плука и на секој еден од нас, напиша Пандов.

loading...