понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Пандов со порака до Заев по синоќешниот масовен протест

Пандов со порака до Заев по синоќешниот масовен протест

Политичкиот аналитичар Александар Пандов упати порака до премиерот Зоран Заев по синоќешниот масовен протест во организација на ВМРО-ДПМНЕ.

-Друже Заев морам да ти напишам неколку реда. Тоа што ти многу добро го разбираш, доматите и пиперките, јас да бидам искрен сега правам почетни чекори и фала богу добро ми оди, но еве ти рака дека ти си експерт за градинарство. Од друга страна друже Заев јас нешто што многу добро го разбирам се: протестите, собирите, митинзите, па муабетов ми беше за синоќешниот протест на ВМРО пред Владата на Република Македонија. Што да ти кажам, лошо друже. Едно што противникот ти се погоди многу спремен и мотивиран, него на ова црнило, страв и терор во кој ја бутна Македонија, да ти излезе онолку народ значи само едно, дека на наредните избори друже, во март или април до година, ќе го јадеш за сите пари што ги имаш цицнато.

Коронавирус