среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Пандов: Останува во наредниов период уште погласно да му се објасни на народот, зошто не треба да излезе на 30-ти на гласање

Пандов: Останува во наредниов период уште погласно да му се објасни на народот, зошто не треба да излезе на 30-ти на гласање

Во држави од ваков тип политиката секогаш е над правото, вели политичкиот аналитичар Александар Пандов, коментирајќи ја денешната одлука на Уставниот суд.

Денес уставниот суд донесе политичка одлука која ја поздравувам. Не постои друг начин да се преброиме и видиме кој за што е, ако нема референдум. Останува во наредниов период уште погласно да му се објасни на народот, зошто за неговиот и опстанокот на државата не треба да излезе на 30-ти на гласање, за вечерта заедно да прославиме по македонските плоштади, – смета Пандов.

 

Коронавирус