вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 148
home Вести

Пандов: Додека Заев пијуцка коктели во џакузи, хунтата удри по најсиромашните

Пандов: Додека Заев пијуцка коктели во џакузи, хунтата удри по најсиромашните

Додека Заев си пијуцка коктели седнат во топло џакузи со одличен поглед на Алпи, а Артан си лета орли по Скопје, нивните сатрапи решија да удрат по џебот на најсиромашните: пензионерите, стечајците, хонорарците и социјалците, реагира Александар Пандов, по денешните протести на македонските пазари.

Токму на овие категории хунтава им забранува да работат на пазарите, а останатите пошто биле во голем кеш, преку нови лиценци им ги зголемува давачките и додава нови. Многу е жално кога ги гледаш пазарџиите кои измачени и премрзнати стојат пред собранието и молат за помош и разбирање од одродени и корумпирани политичари. Секоја хунта по дефиниција е ненародна, но ваков шљам како овој „нашиов” нема, реагира Пандов.

Коронавирус