четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 13
home Вести

Пандов до Заев: Со бојкот на референдумот ќе ти ја доотвориме вратата, за ти и твојата хунта да ги напуштите институците кои ги запоседнавте

Пандов до Заев: Со бојкот на референдумот ќе ти ја доотвориме вратата, за ти и твојата хунта да ги напуштите институците кои ги запоседнавте

Аналитичарот Александар Пандов ја комнетира денешната изјава на премиерот Зоран Заев, кој на прес-конференција ја го повика народот да излезе на референдум.

-Заев обраќајки се на секој што бил храбар, ВМРО, патриот, што ќе рече на секој Македонец, вели со референдумот “вратата била отворена”. Знаеме Зоки и без да ни кажеш дека е, ние само со БОЈКОТ ќе ти ја доотвориме и прошириме, за да ти и твојата хунта можете низ Голема врата ги напуштите институците кои ги запоседнавте. Така да џабе везеш. Пробај за “иновации” подели уште една 10-ка, може така ќе не измотивираш!!!, пишува Пандов на својот Фејсбук профил.

Коронавирус