среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 64
home Вести

Пандо Лазовски по кој се трагаше е пронајден починат

Пандо Лазовски по кој се трагаше е пронајден починат

Потрагата по исчезнатиот Пандо Лазовски заврши трагично- тој е пронајден починат.

Семејството се заблагодарува на сите кои се вклучија во потрагата.

-Ви благодарам на сите за споделувањата, за жал потрагата заврши трагично, чичко ми е пронајден починат. Нека почива во мир, пишува Милена Лазаровска на Фејсбук.

Лазовски исчезнал во петокот. Излегол од домот во Топанско Поле во раните утрински часови.

Апелот за помош беше споделен на социјалните мрежи.

Коронавирус