понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 21
home Вести

Панчо од ДНК: Беровскиов воздух во Аеродром одма те освестува

Панчо од ДНК: Беровскиов воздух во Аеродром одма те освестува

Се по извесна е победата на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Аеродром, Тимчо Муцунски.

Владимир Блажев познат како Панчо од групата ДНК како еден од поддржувачите на Муцунски напиша интересен статус на социјалните мрежи.

-Станувам, излагам на тераса и ова Беровскиов воздух во Аеродром одма те освесува. Бреееј што ти значи кислород, напиша Владимир Блажев познат како Панчо – ДНК на својот Фејсбук профил.