недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 41
home Вести

Панчо ДНК за Мицкоски: Кога сите го отпишаа тој направи тим од млади луѓе и успеа

Панчо ДНК за Мицкоски: Кога сите го отпишаа тој направи тим од млади луѓе и успеа

Панчо од групата ДНК вечерва на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје директно му упати порака на лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Имено пејачот преку обраќање пред насобраните луѓе рече дека Мицкоски е човекот кој кога сите го отпишаа направи тим од млади луѓе и успеа во тоа.

Тој кажа дека во недела ќе пеат на уште поголемо место од ова вечерва, по повод новите победи на ВМРО-ДПМНЕ.

Најнови вести