вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 206
home Вести

Панчо ДНК во свој стил: Ова е неговиот коментар за вчерашниот протест (ФОТО)

Панчо ДНК во свој стил: Ова е неговиот коментар за вчерашниот протест (ФОТО)

Владимир Блажев, познат како Панчо од ДНК, го искоментира вчерашниот масовен протест кој во организација на ВМРО-ДПМНЕ се одржа пред Влада.

Тој, во негов стил, се пошегува и напиша: „Без АМДИ џабе им е се!!!! Башка пак монтажа“.

Во прилог на статусот објави и фотографија на која јасно се гледа колку народ имаше собрано вчера.

Коронавирус