понеделник, 16. декември 2019. Вести денес: 36
home Вести

Панчевски: Судијата што ја определи мерката си игра со животот на притворениците

Панчевски: Судијата што ја определи мерката си игра со животот на притворениците

Поранешниот Претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски на својот Твитер профил се огласи за претепувањето на поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски.

То жестоко го осуди судијата кој ја определил мерката притвор и посочи дека си игра со животите на поранешните министри. Панчевски побара одговорност од надлежните.