понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Вести

Панчевски: Не можеа да направат реформа, па ја запалија Правдата

Панчевски: Не можеа да направат реформа, па ја запалија Правдата

Поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски се огласи по пожарот што ја зафати зградата на Министерството за правда.

Тој на својот Фејсбук профил напиша:

-Не можеа да направат реформа па ја запалија правдата, отиде и акмисот и имотот државен со нивната деструкција. А претседателе на телото кој ќе одговара сега??? Тој насмеаниот изгледа! Жално за оваа држава и овој народ.

Најнови вести

Коронавирус