понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 65
home Вести

Палевски удри по Шекеринска: Зошто го криеш ова од Македонците кои те плаќаат, зошто име ни менувате?

Палевски удри по Шекеринска: Зошто го криеш ова од Македонците кои те плаќаат, зошто име ни менувате?

Љупчо Палевски, поранешен партиски функционер на СДСМ, преку својот Фејсбук профил се обраќа до министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска.

-Ајде Радо бела Радо, зошто на Македонците кои те плаќаат го криеш #ПЕСКО, безбедносниот проект на ЕУ кој се случува сега во моментов, гу*ко расипана, туку на сила не БУТАШ во #НАТО, за да смениш име на држава, на народ, за да нема #Македонци, пишува поранешниот функционер на СДСМ, Љупчо Палевски на својот Фејсбук профил критикувајќи ја вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска.