петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 194
home Вести

Пак Миле им е крив: Нов 30-дневен домашен притвор за Јанакиевски

Пак Миле им е крив: Нов 30-дневен домашен притвор за Јанакиевски

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески доби нови 30 дена домашен притвор за случајот „ТНТ“.

Случајот „ТНТ” се однесува за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски.

За делото се обвинети повеќе лица, меѓу кои и поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и тогашниот градоначалник на Општина Гази Баба Тони Трајковски, додека во отсуство му се суди на екс премиерот Никола Груевски.

Најнови вести

Коронавирус