вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Вести

ПАЃААТ ТЕМПЕРАТУРИТЕ, ДОАЃА И ДОЖД: Еве какво ќе биде времето до петок

ПАЃААТ ТЕМПЕРАТУРИТЕ, ДОАЃА И ДОЖД: Еве какво ќе биде времето до петок

Од утре до четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на значително постудена воздушна маса, времето ќе биде променливо облачно и значително посвежо. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе опаднат за околу 10 степени.

Утре и во среда ќе има повремен локален дожд.

Од четврток утринските температури ќе бидат особено ниски, а од петок повторно ќе има пораст на дневните температури.

Локални избори 2021