петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Паднала среде улица, се разбудила со тешки повреди во болница- еве ги деталите

Паднала среде улица, се разбудила со тешки повреди во болница- еве ги деталите

На 06.03.2021 во 09.32 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница„ 8-ми Септември“ со итна медицинска помош е донесена повредена С.С.(77) од Скопје на која од доктор и биле констатирани тешки телесни повреди, а според пријавеното, паднала на раскрсницата од ул.Васко Карангелевски и ул.23-ти Октомври во Скопје.

Полициски службеници од СВР Скопје излегле на место на настанот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најнови вести

Коронавирус